Ubytovanie - hu

max. kapacita 10 osôb - hu400m2

ubytovanie v sukromi

O ubytovaní

Pôvodne rodinný dom bol prestavaný na nízko kapacitné ubytovanie v súkromí, resp. nízko kapacitný penzión vo vyššom štandarde. Pre hostí sú vybudované 2 samostatné izby na prenajímanie v hlavnej budove a jedna izba v podkroví v samostatnom objekte, kde v spodnej časti sa nachádza sauna. Každá izba pre hostí má prislúchajúce samostatné hygienické vybavenie (kúpeľňa s WC), Wi-Fi Internet, LCD televízor, chladničku. Izby sú navrhnuté ako 2-lôžkové, celková kapacita ubytovania je 6 lôžok. Každá izba má možnosť prístelky. Dve izby sú klasicky dvojposteľové, dve izby v hornej časti hlavnej budovy majú charakter apartmánu teda spálne sú oddelené. Jeden apartmán má samostatnú kuchyňu a krb. Okrem izieb pre hostí je v spodnej časti hlavnej budovy štýlovo zariadená spoločenská miestnosť pre hostí s potrebným kuchynským a hygienickým zázemím, barom, vinotékou, a krbom. V spoločenskej miestnosti je takisto kompletné technické zázemie pre možnosť školení, prezentácii, prednášok a work-shopov. V zariadení sa nachádza aj samostatný priestor na uskladnenie upratovacích potrieb, práčky a uskladnenie prádla.

Služby v cene pobytu:

Stravovanie

Ubytovania v súkromí nedisponuje reštauráciu. V okolí do 4 km sa nachádza v obci Nenince Reštaurácia U Vlka, a za hranicami v Maďarsku v Balassagyarmat Reštaurácia U Švejka.

Pre hostí

Pre hostí ďalej slúži vonkajší gril s prekrytou terasou, kryté parkovacie státie, a  sauna. V záhrade je plavecká bazén 4X8 m2 so zastrešením a protiprúdom a detské ihrisko. Do budúcnosti sa počíta s vybudovaním cca 66 m2 fitnes s kardio + posilňovacím vybavením pre celoročné využitie. V blízkosti areálu sa nachádza futbalové ihrisko a tenisové kurty.

Lokalita

Objekt sa nachádza v obci Opatovská Nová Ves, ktorá je situovaná 4 km od hranice s Maďarskou republikou v okrese Veľký Krtíš.

Atrakcie v okolí

Turistika Krupinskou vrchovinou ako aj chránenou krajinnou oblasťou Poiplie, unikátne a na Slovensku jediné múzeum hračiek na hrade Modrý Kameň, kde v lete prebiehajú divadelné predstavenia „pod holým nebom“. novo otvorený Aquapark Dolná Strehová jazda na koňoch pre deti aj dospelých tradičné regionálne podujatia (napr. Hontianska paráda v Hrušove, Vinobranie vo Vinici, pivničný rad v Čebovciach a pod.) športová rybačka (Neninský rybník, Vitis Vinohrady) tenis historické pamiatky ako napr kaštieľ Madácha v Dolnej Strehovej, Pustý Kostol vo Veľkej Čalomiji turistika v susednom Maďarsku (Budapešť cca 80 km, ZOO, Vigeland park, aquaparky, kúpele..., chránená oblasť Borzsony) degustácia vín návšteva dielní s tradičnou výrobou ..(tkané koberce, košíkovanie...)

Spoplatnené služby:

Miestny turistický poplatok 0,35 € za 1 osobu na deň sa platí osobitne. Poplatok nie je zahrnutý v cene ubytovania. Počíta sa aj prvý (nástupný) deň, aj posledný (odchodový) deň (NARIADENIE OBECNÉHO ÚRADU).