Valday Rusko ( 12 dní )

Rezervácia Voľné miesta

Cena: Dohodou

Tematický pobyt (celoročne): Poľovačka a rybačka vo Valdajskom národnom parku Valdaj – je „malé Švajčiarsko“, ktoré sa nachádza medzi Sankt-Peterburgom a Moskvou na brehu Valdajského jazera. Valdajská zem je nádherná svojimi prírodnými scenériami, čistým vzduchom, priezračnými jazerami. Zaujme svojou krásou a tajomnou minulosťou. O starobylosti týchto miest hovoria archeologické pamiatky a mnohé legendyo vzniku Valdaja.

Jedna z nich rozpráva príbeh o mládencovi - kováčovi menom Valda, žijúcom na brehu jazera neuveriteľnej krásy. Každý deň vstával Valda s východom slnka a šiel sa umývať k jazeru. Len čo sa nahol nad vodu, aby nabral do dlaní priezračnú vlahu, jeho tvár odrážajúca sa v jazere prebúdzala vodu, spiacu celú'noc. I začala sa voda v jazere čeriť a vlny bijúce o breh volali: „Valda, Valda, Valda...“. A tak začali ľudia nazývať túto vodu „Valdoju“ a obyvateľstvo, kde kováč žil „Valdajami“. Ponúkame Vám jedinečnú poľovačku a rybačku vo Valdajskom národnom parku spojenú s poznávaním osobitostí ruskej tradície, kultúry, zvyklostí a v neposlednom rade jedinečnej prírody.

RYBAČKA

Valdajský kraj sa pýši veľkým množstvom jazier rôznej veľkosti a tvaru. Jazerá sú ľadovcového pôvodu so zdvihnutými brehmi, výraznou brehovou líniou a nerovným profilom dna s jamami a ostrovmi.  V jazerách Valdajského kraja sa vyskytuje okolo 45 druhov rýb ako napríklad kapor, úhor, zubáč, zubatica, sih malý, lieň a mnoho ďalších. Rybačky organizujeme v ľubovoľných ročných obdobiach, pričom výnimočným zážitkom je najmä zimná rybačka pod ľadom. V prípade potreby je možné zabezpečiť aj rybárske stany. Zaujímavá je i možnosť pochutiť si na šašlíku alebo varenej „ uche “ – rybacej polievke, pripravenej priamo na ohni.

POĽOVAČKA

Pre skutočného poľovníka slovo poľovačka znamená celý svet, svojskú filozofiu, spojenie s prírodou, nával emócií, dospelosť i chlapčenstvo, úctu, solidárnosť i skúšku sily ducha. Poľovačka je posvätný príbeh, a preto sa k nej staviame s osobitým rešpektom dodržiavajúc prísne pravidlá. Poľovačka na Valdaji bola vždy úspešná vďaka bohatstvu lesov a dostatočne prísneho režimu ochranyfauny v trvaní desaťročí. Z našej širokej ponuky si vyberie aj ten najnáročnejší poľovník. Organizujeme poľovačky na hlucháňa v toku, na divú kačicu, na diviaka, na medveďa, na vlka ako i skupinové poľovačky na losa v ruji. Po predchádzajúcej dohode je v zime možné uskutočniť poľovačku na medveďa v brlohu.

Svoju poľovačku si môžete vybrať z nasledovného kalendárneho plánu: PDF

UBYTOVANIE

Ubytovanie je možné v súkromí (privátne domy), v hoteloch mesta Valdaj ako i v turistických komplexoch v okolí Valdajského jazera (kompletne vybavené domčeky pre 4-6 hostí). Na výber sú turistické komplexy "Kljovoe mesto“, "Valdajskaja", "Carstvo" a "Prijut ochotnika".

EXKURZIE

V závislosti od množstva voľného času Vám môžeme ponúknuť množstvo zaujímavých oddychových aktivít ako aj návštevy rôznych kultúrnych pamiatok valdajského regiónu.

Aktívny oddych:

exkurzia na agrofarmu, lanová dráha, streľba z luku, jazda na koni

Kultúrne pamiatky Valdaja:

„Iverský Svätojazerný chrám na Selvickom ostrove “ – postavený v 17.storočí, v súčasnosti je sídlom mužského kláštora. Múzeum zvonov a palác Kataríny II. - jediné múzeum svojho druhu v Rusku. Expozícia zvonov bola otvorená v 1995 a je umiestnená v palácovom kostolíku. Strážna veža Iverského chrámu – zreštaurovaná v roku 2009. nTrojický chrám - hlavný chrám mesta. Prvá kamenná stavba vo Valdaji (1694). Korotskoj ženský chrám - tehlová budova postavená v roku 1905. V súčasnosti je chrám zatvorený a pripravuje sa jeho rozsiahla rekonštrukcia. Múzeum a sídlo V.P. Vrasskovo - návštevníci majú možnosť zoznámiť sa s prvým rybospracujúcim závodom v Rusku, navštíviť múzeum vedca Vrasského a taktiež absolvovať dvojhodinovú plavbu na lodi po jazere Velje.

Sväté pramene:

Prameň Mšenci - chránený, nedotknutý prameň, ktorého hĺbku nie je možné zmerať do súčasnosti. Prameň nikdy nezamŕza a teplota vody je vždy rovnaká +4°C, bez ohľadu na teplotu okolitého prostredia. Prameň Tekunok - podľa ľudovej povery prameň lieči slepotu a očné choroby. Prameň Volgy - neďaleko Valdajského národného parku pramení najdlhšia rieka Európy - Volga. Návšteva jej prameňa je jedna z najzaujímavejších exkurzii vo Valdajskom kraji. 

Poznámka: Cenu je možné stanoviť iba po presnom zadefinovaní požiadaviek klienta.Galéria

Destinácia na mape