Ubytovanie

max. kapacita 10 osôb 400m2

ubytovanie v sukromi

O ubytovaní

Pôvodne rodinný dom bol prestavaný na nízko kapacitné ubytovanie v súkromí, resp. nízko kapacitný penzión vo vyššom štandarde. Pre hostí sú vybudované 2 samostatné izby na prenajímanie v hlavnej budove a jedna izba v podkroví v samostatnom objekte, kde v spodnej časti sa nachádza sauna. Každá izba pre hostí má prislúchajúce samostatné hygienické vybavenie (kúpeľňa s WC), Wi-Fi Internet, LCD televízor, chladničku. Izby sú navrhnuté ako 2-lôžkové, celková kapacita ubytovania je 6 lôžok. Každá izba má možnosť prístelky. Dve izby sú klasicky dvojposteľové, dve izby v hornej časti hlavnej budovy majú charakter apartmánu teda spálne sú oddelené. Jeden apartmán má samostatnú kuchyňu a krb. Okrem izieb pre hostí je v spodnej časti hlavnej budovy štýlovo zariadená spoločenská miestnosť pre hostí s potrebným kuchynským a hygienickým zázemím, barom, vinotékou, a krbom. V spoločenskej miestnosti je takisto kompletné technické zázemie pre možnosť školení, prezentácii, prednášok a work-shopov. V zariadení sa nachádza aj samostatný priestor na uskladnenie upratovacích potrieb, práčky a uskladnenie prádla.

Služby v cene pobytu:

Stravovanie

Ubytovanie v súkromí nedisponuje reštauráciu. V okolí do 4 km sa nachádza v obci Nenince Reštaurácia U Vlka, a za hranicami v Maďarsku v Balassagyarmat Reštaurácia U Švejka.

Pre hostí

Pre hostí ďalej slúži vonkajší gril s prekrytou terasou, kryté parkovacie státie, a  sauna. V záhrade je plavecká bazén 4X8 m2 so zastrešením a protiprúdom a detské ihrisko. Do budúcnosti sa počíta s vybudovaním cca 66 m2 fitnes s kardio + posilňovacím vybavením pre celoročné využitie. V blízkosti areálu sa nachádza futbalové ihrisko a tenisové kurty.

Lokalita

Objekt sa nachádza v obci Opatovská Nová Ves, ktorá je situovaná 4 km od hranice s Maďarskou republikou v okrese Veľký Krtíš.

Atrakcie v okolí

Turistika Krupinskou vrchovinou ako aj chránenou krajinnou oblasťou Poiplie, unikátne a na Slovensku jediné múzeum hračiek na hrade Modrý Kameň, kde v lete prebiehajú divadelné predstavenia „pod holým nebom“. novo otvorený Aquapark Dolná Strehová jazda na koňoch pre deti aj dospelých tradičné regionálne podujatia (napr. Hontianska paráda v Hrušove, Vinobranie vo Vinici, pivničný rad v Čebovciach a pod.) športová rybačka (Neninský rybník, Vitis Vinohrady) tenis historické pamiatky ako napr kaštieľ Madácha v Dolnej Strehovej, Pustý Kostol vo Veľkej Čalomiji turistika v susednom Maďarsku (Budapešť cca 80 km, ZOO, Vigeland park, aquaparky, kúpele..., chránená oblasť Borzsony) degustácia vín návšteva dielní s tradičnou výrobou ..(tkané koberce, košíkovanie...)

Spoplatnené služby:

Miestny turistický poplatok 0,35 € za 1 osobu na deň sa platí osobitne. Poplatok nie je zahrnutý v cene ubytovania. Počíta sa aj prvý (nástupný) deň, aj posledný (odchodový) deň (NARIADENIE OBECNÉHO ÚRADU).

Bazén pre plavcov a súčasne i pre rodiny s deťmi

V rámci ubytovania je možné sezónne využívať keramický bazén Compass Vogue, ktorý  je vynikajúcim bazénom pre každého člena rodiny, ponúkajúcim niečo zvláštne pre každú vekovú hranicu pri jedinečnom a elegantnom prevedení.  Výbežok a široké schody na každej strane, znamenajú dokonalú bezpečnosť pre celú rodinu. Schodová rímsa okolo stien keramického bazéna v správnej výške poskytuje deťom miesto na odpočinok a dospelým malú pomoc pri vychádzaní z bazéna.Podlaha keramického bazénu a a schody majú protišmykový povrch.Hladký povrch, ktorý je šetrný k vašim plavkám a jemný voči vašej pokožke. Rozmer bazéna je 8,24 x 4,25 m, hĺbka sa postupne zvažuje od 1,09 do 1,75 m. Bazén je prekrytý.

Fínska sauna

Ďalšou službou, ktorú naše ubytovanie poskytuje je fínska sauna.Nachádza sa v samostatnej budove. Okrem samotnej kabínky je vybavená šatňou, samostarným WC, samostatnou sprchou s hydromasážnym panelom, ochladzovacím vedierkom a dvoma lehátkami na odpočinok. Sauna posilní imunitu, vyčistí a zjemní pokožku, uvoľní celé telo. Ale len pri správnom postupe:

1. Pred saunou sa jedlu vyhnite 

Jedlo zaťažuje krvný obeh. Keď sa tesne pred saunovaním poriadne napcháte, má váš žalúdok čo robiť už s trávením, v saune k tomu absolvujete program pre krvný obeh. Potenie udržiava stabilnú telesnú teplotu, krv pulzuje rýchlejšie, dýchanie je hlbšie. Ideálnym riešením nie je ani úplne prázdny žalúdok. Najlepšie urobíte, ak sa najete dve hodiny pred saunou. Keď z nej vyjdete, dajte si niečo ľahké.

2. Nestresujte sa

Ísť do sauny vystresovaný, alebo rozčúlený je nezdravé, pretože telo musí zareagovať na zmenu teploty. Doprajte si predtým radšej hodinku pokoja. Zvlášť pre športovcov platí zásada, v žiadnom prípade nechoďte do sauny priamo z tréningu! Treba počkať, kým má pulz normálnu hodnotu.

3. Do sauny bez alkoholu

Dve deci vareného vínka a potom šup do sauny zohriať sa? Na to zabudnite! Alkohol v krvi totiž môže viesť ku kolapsu. Minerálna voda, naopak, vypotené tekutiny ideálne doplní. V saune, medzi jednotlivými fázami však nepite, až po nej, aby sa telo perfektne prečistilo. Suchí by ste mali byť aj zvonka, budete sa pomalšie potiť.

4. Potíme sa krátko, ale intenzívne

Tajomstvo účinku sauny je v striedaní tepla a chladu. V teplej fáze sa telo zohreje o jeden stupeň, pokožka až o desať stupňov. Imunitný systém produkuje vo zvýšenej miere obranné látky, krv prúdi rýchlejšie, pulz stúpa. Krvný obeh by mal byť takto zaťažený iba dovtedy, kým sa teplo zdá byť príjemné, maximálne pätnásť minút. V ochladzovacej fáze klesne teplota na normálnu hodnotu, až potom môže celý proces začať odznova. Dlhé polihovanie na najspodnejšej lavičke je neúčinné. Poťte sa radšej kratšie, zato intenzívnejšie, najlepšie na strednej alebo najvyššej lavičke.

5. Ľadová sprcha

Najlepšie bude, ak začnete studeným čerstvým vzduchom. Telo sa pomaličky ochladzuje a pľúca majú šancu vypustiť nazhromaždenú horúčavu. Niekoľkokrát sa poriadne zhlboka nadýchnite a vydýchnite. Až potom príde na rad ľadová sprcha. Začnite s ňou vždy čo najďalej od srdca. Nuž a najlepšie nakoniec, ponorte celé telo do bazéna. Najodvážnejší si môžu ľahnúť do čerstvého snehu.

Úplne postačuje, ak si striedanie zimy a tepla užijete dva či trikrát. Medzitým oddychujte, uvoľnite sa a hlavne nerobte žiaden šport.

6. Ak ste chorí, saune sa vyhnite

Kto navštevuje saunu pravidelne raz do týždňa, je dokázateľne odolnejší voči chrípkovým vírusom. Ak napriek tomu spozorujete neklamné príznaky ako plný nos, boľavé hrdlo alebo ťažké údy, je návšteva sauny najhoršie, čo môžete urobiť. Vypotením svoj stav iba zhoršíte. Striedanie tepla a chladu spôsobí, že choroba sa obzvlášť prudko rozvinie. Po prekonanej chorobe však sauna pomôže vypudiť z tela posledné zvyšky vírusu.

Degustácie vo vínnej pivnici

V našej vlastnej vínnej pivnici vám na základe konrétnej požiadavky zorganizujeme riadenú alebo neriadenú degustáciu ako súčasť vášho pobytu u nás, firemných rautov, školení, osláv, konferencií či kongresov ako spríjemnenie programu pre vašich zákazníkov, zamestnancov a pod.

Riadená degustácia – producent vína odprezentuje konkrétne víno, ktoré obsluha súčasne nalieva. Nasleduje hodnotenie producenta alebo zástupcu producenta a prípadne individuálne hodnotenia návštevníkov.

Neriadená degustácia – víno je prezentované inividuálnym záujemcom vo vyhradenom priestore väčšinou počas prebiehajúcej akcie.

Horizontálna degustácia zahŕňa vína pochádzajúce z jedného ročníka. Jej cieľom je porovnať jednotlivé odrody vo vzťahu k určitému ročníku alebo produkcii jedného výrobcu v danom roku. Pri tejto degustácii môžete porovnať, ako sa odrode darilo v jednotlivých vinohradníckych oblastiach.

Vertikálna degustácia - zahŕňa ochutnávku vín z produkcie jedného vína v rôznych ročníkoch.

Všeobecná degustácia - ochutnávajú sa vína rôznej odrody, ročníka či pôvodu, pevné pravidlá nie sú určené. Dodržiava sa však istá postupnosť, umožňujúca čo najobjektívnejšie posúdenie senzorických vlastností jednotlivých vín.